9 Ocak 2018 Salı

Pelikan M800 Burnt Orange ve Montblanc Antoine de Saint-Exupéry-Encre du Desert


Herkese merhabalar, eminim çoğumuz yeni kalemler piyasaya çıktıkça, onu almama yönünde düşüncelere sahip oluyor daha sonra da bir bakıyoruz ki kalem elimizde. 
İşte benim böyle bir durum yaşadığım kalemlerden birisi M800 Burnt Orange. 


*Soldan sağa Pelikan M800 Burnt Orange-M400 Brown Tortoise-M200 Blue

Kalem M800’ün 2015’de çıkarmış olduğu özel rengi. M800’ün özelliklerinin üzerinde daha evvel hem burada hem de burada durmuştuk o yüzden uzun uzadıya bahsetmeye gerek yok.

Mürekkep de Montblanc’ın son çıkan mürekkeplerinden biri Antoine de Saint-Exupéry-Encre du Desert, bordomsu kahverengimsi orjinal bir renge sahip severek kullanıyoruz kendisini.Her iki konuk da marka ve ürün olarak zaten belli bir seviyenin üstünde ve genel olarak beğenilen ürünler olduğundan bugün sözü fazla uzatmıyorum. İyi haftalar dilerim.


Sevgiler
Historian

9 yorum:

 1. renk harikaymış.. (buraya bir kalp gelecek)

  YanıtlaSil
 2. Mürekkebin rengine bayıldım. İsmi de ayrı güzel. 😍💙

  YanıtlaSil
 3. Bu ne kadar güzel bir mürekkep. 😯

  YanıtlaSil
 4. İşim gereği ekseriyetle mavi tonları kullanmakta olmama rağmen çok beğendim.Tavsiyede bulunabileceğiniz mavi tonlarını yazabilir misiniz bir başka yazınızda?Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabiki o kapsamda bir yazı ele alalım, mavi renk istesek de istemesek de bir zorunluluk neticede. saygılar bizden, teşekkürler.

   Sil
 5. Merhaba,

  Kalemde, mürekkepte harika. Mürekkep çok hoşuma gitti.
  İnceleme için teşekkürler.

  Saygılar. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, zevkler ve renkler bazen çok da öznel olmayabiliyor sanırım, kimi zaman çoğu kişi aynı fikirde olabiliyoruz.
   saygılar, teşekkürler.

   Sil