19 Mart 2018 Pazartesi

Rhodia Heritage Book Block Defter İncelemesi

Öncelikle, Pelikan M150 çekilişine güzel yorumları ile katılma inceliği gösteren herkese çok teşekkür ederim. Bu seferki hediye sayın; Yazı Sever’e gitti, tebrik ederim ve iletişim bilgilerini beklediğimi belirtmek isterim. Aramıza yeni katılan okuyucularla birlikte sayımız beşyüzü aşmış bulunmakta, kutlanacak ve yeni bir çekiliş için bahane olacak şeyler her daim var merak etmeyiniz :) 


Gelelim rutin incelemelerimizin bugünkü konuğuna, görüldüğü üzere bugün Rhodia’nın bir defterini ele alıyoruz, bu defterin yakında bir aksilik olmaz ise Türkiye’de bulunur olabileceğini söyleyebilirim, duyumlarım o yönde oldu. 


Rhodia’nın en çok dotpadini kullanıyor olsak da, farklı tarzda defterleri de oldukça güzel ve kullanıcı kitlesi geniş. 


Elimdeki defter rustik görünümlü karton kapağa sahip, cilt sırtı olmayan 160 sayfalık bir defter. 19x25 cm ebatındaki defterimiz krem renkli 90gsm, 80 yapraktan oluşuyor. 


İlk sayfalar (içerik için ayrılmış) çizgili, 


8.sayfadan sonra kareli kısım, sayfa numarası ile başlıyor ve sonuna kadar devam ediyor. 


Rhodia defterlerin kağıt kalitesi malumumuz, yine bir sürpriz yaşatmayıp denemede harika bir performans sergiliyor ve fazla söze gerek bırakmıyor, hem yüzeyde hem de sayfanın arkasında herhangi istenmeyen bir durum söz konusu değil. Bana kalırsa defterin en güzel yanı ise dikişli sırtın yapısından dolayı iki tarafa tamamen açılması, bu tip defterler kullanımda kolaylık sağlayan bir durum. Kendisini dört gözle ülkemize bekliyoruz. Şimdi, yeni deftere ne yazsam sorunsalı ile başbaşa kalırken hepinize iyi haftalar diliyorum. 

P.S: Çekiliş için random.org kullanıyorum merak edenler için;


Sevgiler
Historian

8 yorum:

 1. Defterin dışı kadar içi de güzelmiş. Rhodia kalitesi zaten harika, tek sorun kullanmaya kıyamamak olabilir. 😊

  YanıtlaSil
 2. Iyi ki incelemissiniz�� Cok heves ile bu defterleri bekliyordum ama krem rengi sayfasi var dediniz inanilmaz bir huzun yasadim su an. Insallah beyaz sayfali olanlarida vardir yoksa cok anlasamayacak gibi duruyorum��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tolere edilebilir gibi duruyor aslında renk ama yinede size kalmış elbet,insan alıştığından çok zor vazgeçer.

   Sil
 3. Merhabalar, çekilişte talihli olduğumu yeni okudum, tahmin edersiniz ki bir hayli şaşırdım.Hayatımda ilk kez böyle değerli bir hediyeyi sizin gibi değerli bir insandan alıyorum, çok teşekkür ediyorum.Bilgilerimi gönderdim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 4. Kullanılmaya kıyılamayacak kadar güzel gerçekten. Belki sonra hangi amaçla değerlendirdiğinizi de gösterirsiniz. Başkalarının defterlerini, el yazılarını incelemeyi pek severim. :)

  Sevgiler!

  https://frannyninpaltosu.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanım amacına göre tekrar yer alabilir tabi ki defter niye olmasın?:) Sevgiler,saygılar

   Sil